Dagboek op zolder gevonden
- Onno Foks
- 18 nov
- 2 minuten om te lezen

De Schrijfgroep komt maandelijks bijeen. We werken zonder docent, bedenken zelf de opdrachten.
Hierbij een tekst van één van de ‘schrijvers’, Onno Foks.
DAGBOEK OP ZOLDER GEVONDEN
Bij het ontruimen van de ouderlijke woning vond ik een aantekeningenboekje van mijn vader met daarin o.a. aantekeningen over eenzaamheid.
ALLEEN
MAN ALLEEN: Een man is graag alleen omdat de gevoelens over de dingen die hem zijn aangedaan dan het gevolg zouden kunnen zijn van het alleen zijn.
TROUW: Niet zo gemakkelijk andere vrienden maken.
LEZER: Wie veel leest, denkt dat het zielenleven van een ander iets is om je in te verdiepen, niet om er iets mee te doen.
GEEN GEZELLIGHEID: De eenzame wil bewijzen dat zijn eenzaamheid niet op onvermogen berust, maar dat er sprake is van bewuste keuzes.
GEBETEN OP COLLEGA’S: Omdat zij bij gebrek aan anderen vrienden zouden moeten zijn.
ALLEEN VERDER: Een man verlangt naar het alleen zijn opdat hij niet een vrouw de schuld kan geven van het zich alleen voelen.
EENZAAMHEID: Uit angst voor de ontdekking ervan.
GRAAG ALLEEN: Alleen alleen kun je het alleen zijn wijten aan het alleen zijn.
DINGEN BEWAREN: De eenzame die weer eens alle contacten heeft laten lopen, heeft door de dingen die hij bewaard heeft nog een soort tweede kans. Hij kan er nog op terugkomen. Er is nog niets definitief verloren.
HUMOR: Door iedereen aan te vallen lijkt eenzaamheid het gevolg van een teveel aan eerlijkheid.
AUTORIJDEN: Geëxcuseerd alleen.
HULPVAARDIGHEID: Bevestiging zoeken dat ons van alles wordt aangedaan.
SAMENZWEERDER: Geschikte samenzweerder, omdat er een excuus is je met iemand te verbinden.
DE EENZAME HUMORIST: De eenzame wil een ander niet met zichzelf lastig vallen. Valt anderen dus lastig met hun eigenaardigheden.
Houdt u ervan verhalen te verzinnen en te schrijven, dan zou u bij ons op de wachtlijst kunnen. Stuur dan een e-mail naar jghspoelstra@home.nl






Opmerkingen