top of page

Nut lezing - drs. Femke Hameetman ‘Een museumdirecteur: van kathedraal denken tot tentoonstellingen maken’

di 10 feb

|

Ontmoetingskerk

Hoe komt een goede tentoonstelling tot stand? De wereld verandert voortdurend en dat heeft grote invloed op de museale praktijk. Leden Nut gratis toegang, niet-leden € 8,00. U kunt pinnen aan de zaal. Reserveren via onderstaande link.

Nut lezing - drs. Femke Hameetman ‘Een museumdirecteur: van kathedraal denken tot tentoonstellingen maken’
Nut lezing - drs. Femke Hameetman ‘Een museumdirecteur: van kathedraal denken tot tentoonstellingen maken’

Tijd en locatie

10 feb 2026, 20:00 – 22:30

Ontmoetingskerk, Sterremuurweg 4, 9753 AV Haren, Nederland

Over het evenement



Aanmelden tot 7 februari


Hoe komt een goede tentoonstelling tot stand? De wereld verandert voortdurend en dat heeft grote invloed op de museale praktijk. Op politiek niveau zien we toegenomen polarisatie en verschuivingen in democratische waarden. Maatschappelijk kampen we met groeiende ongelijkheid, eenzaamheid en veranderende omgangsvormen. Sociaal-cultureel staan dekolonisatie, gelijkwaardigheid en toegankelijkheid centraal. Technologisch brengt digitalisering ongekende mogelijkheden én uitdagingen. Musea moeten zowel het verleden koesteren als bouwen voor generaties na ons, terwijl ze tegelijk reageren op urgente vraagstukken van nu.

Maar hoe doe je dat als artistiek directeur? Hoe maak je een nieuwe visie voor een museumorganisatie op basis van de vernieuwde ICOM/UNESCO-museumdefinitie? En hoe vertaal je dat in strategische waarden en uiteindelijk in concrete projecten?

Femke Hameetman neemt ons mee achter de schermen van het museumvak. Ze laat zien hoe tentoonstellingen tot stand komen: van de eerste onderwerpskeuze tot het regelen, dat de juiste kunstwerken worden uitgeleend. Aan de hand van recente tentoonstellingen zoals Liberté, Ary Scheffer & de Franse Romantiek en de net geopende Water en Licht, Turner-Assmannt, legt ze uit waarom bepaalde kunsthistorische kunstwerken en verhalen actueel zijn om nu te vertellen en hoe je kunst uit het verleden verbindt met vraagstukken van vandaag.

Een inspirerende kijk in de keuken van het museumwerk – van visie tot voltooiing.


Drs. Femke Hameetman studeerde kunstgeschiedenis en museumstudies aan de UvA. Het toegankelijk maken van kunst en erfgoed o.a. als rondleider in musea en gids voor stadswandelingen was toen al haar passie. Het vertellen van verhalen en het verbinden van mensen met cultuur werd de rode draad in haar carrière. Ze liep stage bij het Rijksmuseum en het Victoria & Albert Museum in Londen. Praktijkervaring bouwde ze op bij toonaangevende instellingen zoals Naturalis, de Kunsthal Rotterdam en Museum Het Rembrandthuis.

Van 2009 tot 2019 vertaalde ze deze opgedane kennis in haar eigen bedrijf MuseumLAB, waarin ze met uiteenlopende opdrachtgevers in de cultuur- en erfgoedsector werkte altijd met de focus op toegankelijkheid en publieksverbinding. Als Hoofd Educatie en Programmering bij het Mauritshuis (2017-2022) in Den Haag bracht ze visie en praktijk samen op strategisch niveau. Sinds mei 2022 is zij artistiek directeur van de Dordrechtse Museum Organisatie, met vier publiekslocaties: het Dordrechts Museum, Huis Van Gijn, Het Hof van Nederland en het Regionaal Archief Dordrecht.
















Deel dit evenement

© 2020  Geboekt in Haren.   Ontwerp: Jeannette Ensing Groningen  Foto's achtergrond: Bob de Vries @ 2020

bottom of page