



LEZINGEN-MUZIEK-EXPOSITIES-PODIUMKUNST-FILM
Kunsthistoricus Geert Pruiksma neemt je mee langs 'kunst op straat'.
do 26 mrt
|Forumbibliotheek Haren
Kunsthistoricus Geert Pruiksma neemt je mee langs 'kunst op straat'. Van de oudst bekende kunst op straat, langs bijzondere periodes en projecten, tot vandaag de dag en de komende jaren. Een serie lezingen van 3 avonden. € 12,50 Max. 75 tickets. Aanmelden via onderstaande knop.


Tijd en locatie
26 mrt 2026, 20:00 – 27 mrt 2026, 21:15
Forumbibliotheek Haren, Brinkhorst 3, 9751 AS Haren, Nederland
Over het evenement
Aanmelden en betalen via de knop.
Torens ver boven stad en dorp reikend naar de hemel, markante beelden op plein en dijk, verscholen schilderingen en mozaïeken: Nederland is
één groot openlucht-kunstmuseum. Kunst vertelt ook veel over de generatie waarin het is ontstaan. Ter ere van een held of nagedachtenis aan slachtoffers bijvoorbeeld. Of om een buurt ergens bij te betrekken of een plek te verbijzonderen.
De nadruk hierbij ligt op twee- en driedimensionale beeldende kunst, dus minder op podium- en toegepaste kunst zoals architectuur. Uiteraard krijgen Stad en Ommeland hierbij alle aandacht.
Iedereen vindt er dan ook wel iets van, want: wie rijdt, fietst of wandelt er niet af en toe bij langs? De een zou liever een andere historische figuur zien, de ander een realistisch in plaats van abstract beeld. Voor weer anderen verdiept het de beleving van de ruimte. Wint de omgeving aan zeggenschap, aan kwaliteit. Kortom: hier raken we niet over uitgepraat!
