





LEZINGEN-MUZIEK-EXPOSITIES-PODIUMKUNST-FILM
250 jaar Jane Austen, beleef het Engelandgevoel op de borg
zo 28 sep
|Menkemaborg Uithuizen
Dit event is een samenwerking tussen de Menkemaborg, Boomker Boeken en dichter Inge Zwerver. € 29,95 entree voor de lezing van Karin Quint, met Engelse Tea & Scones, inclusief toegang tot de borg en de tuin. Aanmelden via onderstaande knop.


Tijd en locatie
28 sep 2025, 13:30 – 16:00
Menkemaborg Uithuizen, Menkemaweg 2, 9981 CV Uithuizen, Nederland
Over het evenement

Het Engeland van Jane Austen op de Menkemaborg
Pride and Prejudice, Sense and Sensibility, Emma of Bridgerton. Kun jij je ook compleet verliezen in de boeken van Jane Austen en Engelse kostuumdrama’s? Dit jaar viert men over de hele wereld het 250e geboortejaar van Jane Austen. Op 28 september 2025 viert Groningen 250 jaar Jane Austen en kun je het Engelandgevoel beleven op de Menkemaborg in Uithuizen.
Museum Menkemaborg verandert op zondag 28 september 2025 in Het Engeland van Jane Austen. De borg organiseert dan samen met Boekhandel Boomker een lezing door Jane Austen-expert Karin Quint met daarbij een heerlijke Engelse Tea & Scones in de kasteeltuinen.
Karin Quint is dé Austen-kenner van Nederland. Ze schreef onder andere de reisgids Het Engeland van Jane Austen, in het Engels verschenen als Jane Austen's England: A Travel Guide. Daarnaast is ze auteur van de Landgoed Rosaville-serie.
De middagsessie duurt van 13.30 uur tot 16.00 uur. Een kaart is de entree voor de lezing van Karin Quint, met Engelse Tea & Scones.
De boekhandel zorgt voor een aanbod van Jane Austen gerelateerde boeken en memorabilia.
Ook heb je vrij toegang tot de borg en de tuinen. Er is een beperkt aantal plaatsen beschikbaar.
Jane Austen (16 december 1775 - 18 juli 1817) is een Engelse schrijfster, bekend om haar romans die de Engelse adel en haar maatschappelijke normen portretteren. Haar werk, zoals "Pride and Prejudice" en "Sense and Sensibility", wordt beschouwd als een van de belangrijkste en meest geliefde werken in de Engelse literatuur.
Aanmelden en betalen via de knop hiernaast.
De middagsessie is uitverkocht. U kunt alleen de ochtendsessie boeken.